ściągnąć na komputer

Czy poprawne jest sformułowanie ściągnąć na komputer? A może użycie przyimka do albo czasownika przesłać jest właściwsze?
Już samo ściągnąć plik jest potoczne, niepotocznie powiedziałoby się pobrać plik. W kontekście potocznego ściągnąć określenie na komputer mnie nie razi. Proszę zauważyć, że potocznie mówimy też o programach zainstalowanych na komputerze.
Mirosław Bańko