ściągnąć na komputer

Witam,
chciałabym się dowiedzieć, które określenie jest prawidłowe: ściągnąć plik muzyczny na komputer (telefon komórkowy) czy do komputera (telefonu komórkowego). Dziękuję za odpowiedź.
Chyba nigdy nie słyszałem, żeby ktoś ściągał pliki do komputera – zawsze tylko na komputer. W moich uszach sformułowanie to brzmi nieco potocznie, ale redakcyjna informatyczka zapewniała mnie, że jest używane całkiem normalnie, a jedyną alternatywą dla niego mógłby być angielski downloading.
Proszę zauważyć, że po ściągnięciu pliku można go zapisać – gdzie? – oczywiście na komputerze! Google podaje około 2000 stron z frazą zapisać na komputerze i tylko kilka z frazą zapisać do komputera. Oba sformułowania są pewnym skrótem myślowym (dokładniej zaś metonimią), ponieważ pliki są faktycznie zapisywane na dyskach – NA dyskach, a nie DO dysków. Jak stąd wynika, użycie przyimka na (ściągnąć plik na komputer) znajduje silniejsze oparcie w konstrukcjach analogicznych.
Mirosław Bańko, PWN