sczerpanie

Czy poprawne jest słowo: sczerpany, np. „Złoże ropy naftowej zostało sczerpane” – w sensie 'wyeksploatowane'? Jest to wyrażenie często używane w branży naftowej, np. „współczynnik sczerpania złoża”, a nie ma takiego słowa w słowniku PWN.
Z góry dziękuję i pozdrawiam – U.gawlik
Słowo jest środowiskowe i dlatego nie ma go w słownikach PWN (może jest w leksykonach terminologicznych?). O tym, czy jest poprawne w branży naftowej, powinien decydować jej zwyczaj językowy – należy zapytać specjalistów lub zajrzeć do odpowiednich słowników fachowych, jeśli takie są. W polszczyźnie ogólnej lepiej mówić o złożach wyczerpanych lub wyeksploatowanych niż sczerpanych.
Mirosław Bańko