sechło

Chciałabym się dowiedzieć, skąd się wzięła forma wysechło, sechło. Kilka razy słyszałam, jak ktoś mówił, że pranie wysechło, albo sechło na słońcu. Czy jest to forma gwarowa, tworzona analogicznie do wiatr, wiater?
Dziękuję za odpowiedź.
Tak, e w gwarowych formach czasownikowych sechło, wysechło jest analogiczne; wprowadzone pod wpływem form rodzaju męskiego sechł, wysechł.
Łączę pozdrowienia
Krystyna Długosz-Kurczabowa, Uniwersytet Warszawski