serie wydawnicze

Dzień dobry!
Piszę pracę magisterską na temat serii wydawniczej „Biblioteka Pisarzy Staropolskich” (wydawanej przez IBL PAN). Dotychczas nazwę serii pisałam tak jak wyżej – w cudzysłowie. Spotkałam się jednak z innymi zapisami: kursywą lub bez żadnych oznaczeń. Czy jest jakaś jedna zasada dotycząca pisowni tytułów serii? Czy mogę stosować skrót BPS bez cudzysłowu?
Dziękuję!
Magda
Zapis nazw tego typu reguluje zasada [72] Wielkiego słownika ortograficznego PWN, nakazuje ona wyróżniać nazwy serii wydawniczych wielkimi literami. Tym samym inne wyróżnienia (np. kursywa, cudzysłów) są zbędne, a dotyczy to również zapisu skrótów.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski