sfrazeologizowane zdania podrzędne

Czy w następujących zdaniach potrzebne są przecinki: „Zachował się jak należy”, „Całkiem prosto jak widać”.
Dlaczego?
WSO PWN ostrzega, aby nie oddzielać przecinkiem utartych zwrotów, nawet jeśli mają postać zdania podrzędnego (s. 127). Wśród przykładów wymieniono m.in. jak z bicza trzasł, nie wiadomo kiedy, uciec gdzie pieprz rośnie. Myślę, że do tej serii można dodać zwrot jak należy, o ile oczywiście używa się go w tej właśnie postaci, a nie zdefrazeologizowanej wtórnie przez rozwiniecie o człony podrzędne. Tym samym w następujących przykładach interpunkcja jest niejednakowa:
Zachował się jak należy.
Zachował się, jak należy zachowywać się w takich sytuacjach.

Podobne przykłady, o zróżnicowanej interpunkcji, wymienione są w WSO.
W drugim Pani przykładzie słowa jak widać należy oddzielić przecinkiem od reszty zdania. Uzasadnienie można znaleźć w par. [388] WSO.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski