siedmiobój w skrócie

Czy prawidłowe jest zapisywanie rzeczownika siedmiobój jako 7-bój?
W tekstach niebeletrystycznych wolno tak pisać, por. XX-lecie, 5-latek i in. Gdy jednak człon wyrażony literowo jest krótki, to taki zapis sprawia nieprzyjemne wrażenie jakiegoś rebusu lub szyfru, por. 2-głos, 3-kąt, 4-suw, 5-bok. Co więcej, ponieważ pokaźna długość słowa powoduje, że jego desygnat odbieramy jako większy (taaaaka ryba!), to siedmiobój wydaje się czymś dłuższym i bardziej wyczerpującym niż 7-bój.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski