siekiera czy rąbajka?

Dzień dobry.
Chciałbym się dowiedzieć, jak to z tą siekierą było. Skoro czynność łupania drewna to rąbanie (bezokolicznik: rąbać), a drwal to dawniej rębacz, to dlaczego mówimy siekiera, a nie mamy np. słowa, które usłyszałem od mojego pięcioletniego syna: rąbajka lub rombajka (też rodzaju żeńskiego)?
Dziękuję.
Radek
Etymologia siekiery nie jest jasna, a takie przykłady rozbieżności czy też pozornych nielogiczności, jakie zilustrował Pan swoim przykładem, są częste w języku (na pewno znajdzie Pan ich więcej). Synowi proszę pogratulować wyczucia językowego.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski