siła i przemoc

Czy zdanie: „Krzyczy, przerywa wypowiedzi i przemocą narzuca swoje zdanie” nie brzmiałoby lepiej, gdyby przemoc zastąpić siłą, tzn. „Krzyczy, przerywa wypowiedzi i siłą narzuca swoje zdanie”? A może należy w ogóle zrezygnować z przemocy lub siły, skoro nie ma mowy o rękoczynach?
Pozdrawiam serdecznie,
Dorota Górnicka-Urban
Siłą narzucać (komuś coś) to sformułowanie częste, zwyczajowe, natomiast przemocą narzucać – rzadkie, więc ryzykowne (może zostać odebrane jako dowód niekompetencji językowej). Rękoczyny nie są konieczne, aby mówić o narzucaniu czegoś siłą, wystarczy, że strona, o której mowa, wywiera presję.
Mirosław Bańko, PWN