siłownia

Czy chodzimy do siłowni (jak do fitness clubu), czy też na siłownię (jak na basen)?
Z Korpusu Języka Polskiego PWN (ok. 66 mln słów) wynika, że Polacy dwa razy częściej chodzą na siłownię niż do siłowni. Muszę powiedzieć, że mnie ten wynik zaskoczył. Osobiście wolałbym chodzić do siłowni i ćwiczyć w siłowni (nie na siłowni). Ale każdy ma prawo ćwiczyć, gdzie chce.
Mirosław Bańko