siostry magdalenki od pokuty

Jak powinno się napisać tytuł DZIEJE ZAKONU MAGDALENEK OD POKUTY NA DOLNYM ŚlĄSKU? Nazwa tego zakonu brzmi: SIOSTRY MAGDALENKI OD POKUTY. Jak o nich pisać, jeśli nie chce się użyć pełnej nazwy? Chodzi mi oczywiście o duże i małe litery.
Moc pozdrowień.
Pełna nazwa zakonu brzmi: Zgromadzenie Sióstr św. Marii Magdaleny od Pokuty, a po łacinie: Congregatio Sororum S. Mariae Magdalenae de Poenitentia (CSMM). Tylko te nazwy zapisujemy wielkimi literami. Potoczne określenia tego rodzaju zapisujemy literami małymi, np. franciszkanie, zakon dominikanów, misjonarze oblaci i podobnie: siostry magdalenki, zakon magdalenek od pokuty. W związku z tym tytuł powinniśmy zapisać tak: Dzieje zakonu magdalenek od pokuty na Dolnym Śląsku.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski