skan

Czy jest w języku polskim lepsze słowo niż skan na określenie rezultatu skanowania (dygitalizacji) tekstu, np. skan artykułu?
Tak samo jak nie ma w języku polskim lepszego słowa niż skaner, tak też nie ma lepszego określenia niż produkt skanowania. Słowo skan potraktowałbym jako potoczne; w tekstach oficjalnych lepiej używać produktu skanowania.
Adam Zaparciński, PWN
PS. W nidawno wydanym, Wielkim słowniku wyrazów obcych PWN słowo skan zostało przytoczone z kwalifikatorem inform., ale bez żadnych zastrzeżeń co do jego poprawności.
Mirosław Bańko