skrewić i pohaniec

Co znaczy skrewić i czemu rzeczownika pohaniec (to tyle co poganin?) nie ma w Innym słowniku?
Dziękuję.
Słowo skrewić pochodzi od krewa 'przegrana w kartach' lub w ogóle 'niepowodzenie'. To ostatnie zaś być może wywodzi się od francuskiego crever 'pękać, zdychać' (za Etymologicznym słownikiem języka polskiego PWN).
Pohańca nie ma w Innym słowniku języka polskiego PWN, gdyż jest to słowo dość rzadkie. Według wspomnianego słownika etymologicznego nie ma podstaw, by wiązać pohańca z poganinem: pohaniec – według prof. Andrzeja Bańkowskiego – to słowo lwowskie o znaczeniu 'nędznik, niegodziwiec, nikczemnik'.
Mirosław Bańko