skrócone nazwy instytucji

Jaka jest zasada w używaniu wielkich liter w nazwach instytucji? Np. Dolnośląska Regionalna Kasa Chorych – wszystkie wyrazy piszemy wielką literą. Ale w zdaniu następnym użyć chcę samego zwrotu kasa chorych (czy: Kasa Chorych?). Albo np. Centrum Zdrowia Dziecka. Używając samego słowa centrum, powinnam pisać je małą czy wielką literą?
Choć skrócona nazwa instytucji nie jest jej nazwą własną, to jednak – używana dla skrótu po nazwie własnej – odnosi się właśnie do tej instytucji i dlatego może być pisana wielką literą.
Mirosław Bańko