skrócone nazwy instytucji

„Górnośląskie Centrum Kultury to instytucja popularyzująca sztukę szeroko pojętą. Każdy premierowy spektakl w Centrum to duże wydarzenie kulturalne w naszym mieście”. Proszę o uzasadnienie pisowni słowa Centrum w drugim zdaniu.
Serdecznie pozdrawiam
Małgorzata Stefańska
Uzasadnienia dostarcza par. [93] w Wielkim słowniku ortograficznym PWN (dostępnym także bezpłatnie w Internecie). Sankcjonuje on zwyczaj pisania skróconej nazwy instytucji wielką literą, jeśli pełna nazwa pojawiła się wcześniej w tekście i przytaczanie jej w całości byłoby niezręczne i pedantyczne.
Mirosław Bańko, PWN