skrócone nazwy własne

Różnej maści przedsiębiorcy polscy wielką literą piszą nie tylko nazwy swoich produktów i firm (czego nie kwestionuję), lecz także fragmenty tych nazw. Np. wydawca Katalogu Wędkarza, słowo katalog pisze z dużej litery. Uzasadnia to tym, że ma na myśli nie jakiś tam katalog, tylko ten właśnie, jedyny w swoim rodzaju Katalog Wędkarza. Mamy więc Targi, Wystawy, Wydawnictwa. Czy mają rację?
Po przytoczeniu wielowyrazowej nazwy własnej możemy się do niej odwoływać za pomocą jej członu głównego. Piszemy go wtedy małą literą, nadając mu znaczenie pospolite, lub wielką literą, jeśli chcemy podkreślić, że używamy go w funkcji pełnej nazwy. Na przykład: „Poradnia Językowa PWN działa od półtora roku. Celem Poradni jest…”. Podobnie: „Tegoroczne Międzynarodowe Targi Książki… Celem Targów jest…”. To samo dotyczy pozostałych wymienionych przez Panią przykładów.
Mirosław Bańko