skrót i cudzysłów

Dzień dobry,
jak traktować kropkę zbiegającą się z cudzysłowem, gdy kropka nie tylko kończy zdanie, ale jest też zakończeniem skrótu? Na przykład:
1. Wpisz następującą wartość: „1 kwietnia 1983 r.”
2. Wpisz następującą wartość: „1 kwietnia 1983 r”.
3. Wpisz następującą wartość: „1 kwietnia 1983 r.”.

Trzecia opcja chyba odpada, ale nie potrafię się zdecydować na pierwszą lub drugą.
Pozdrawiam,
Jarek Hirny
Nie znalazłem w zasadach pisowni nic o sytuacji dokładnie takiej, jak opisana. W par. [448] (98.D.2) Wielkiego słownika ortograficznego PWN przytoczono przykład analogiczny, z pytajnikiem, cudzysłowem i kropką w tej kolejności, jeśli więc analogia jest dopuszczalna, to z podanych przez Pana przykładów należałoby wybrać trzeci. Adam Wolański w Edycji tekstów (PWN, 2008, s. 191) informuje wprawdzie, że jeśli w cudzysłów ujęte jest samodzielne zdanie zakończone – przed cudzysłowem zamykającym – pytajnikiem, wykrzyknikiem, wielokropkiem lub kombinacją tych znaków, to po cudzysłowie kropki się już nie umieszcza. Z podanego przez niego przykładu widać jednak, że ten komentarz odnosi się do innych zdań niż wymienione w Pana pytaniu, np. takich:
„Należy wpisać datę: 1 kwietnia 1983 r.”
Mirosław Bańko, PWN