skrót nazwy ustawy

Uprzejmie proszę o informację, czy prawidłowe jest skracanie nazwy ustawy w podany niżej sposób: „Ustawa z dnia 30.06.2005 r. o finansach publicznych (DzU nr 249, poz. 2104 ze zm.), zwana dalej ustawą o finansach lub ufp”.
Tomasz Gaweł
Należy podać najpierw pełną nazwę, a potem jej skrócenie, którego formę mamy prawo sami ustalić (w zgodzie z regułami języka, rzecz jasna). W podanym przykładzie wystarczyłoby podać pierwszy wyraz, chyba że w tekście używamy więcej skróconych nazw ustaw. Wyraz ten można zapisać wielką literą. Gdyby wolał Pan użyć skrótowca, doradzałbym formę UFP, bo w skrótach tytułów używa się zwykle wielkich liter, a poza tym skróty takie są czytelniejsze.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski