skrót od aleja

Witam.
Pisząc jakiś adres, stosuje się skrót ul. A jak to wygląda w przypadku ulic zaczynających się od aleja (np. Aleje Jerozolimskie)? Zapis ul. Al. Jerozolimskie wygląda źle, więc się stosuje sam skrót al. np. Al. Jerozolimskie. Tylko nie wiem, czy w takim skrócie należy al. pisać z dużej, czy małej litery?
Pozdrawiam
Skrót od słowa aleja piszemy małą literą, a skrót od słowa aleje – wielką. Stąd np. Aleje Jerozolimskie, ale aleja Niepodległości (obie ulice w Warszawie).
Mirosław Bańko, PWN