skrót od doktorka

Czy stawiać kropkę w przypadkach zależnych skrótów mgr, dr odnoszących się do kobiet używających w odniesieniu do siebie form magisterka, doktorka?
Dziękuję.
Weronika Grzanka
Ciekawe pytanie Pani zadała. Dotychczas zakładano, że jeśli ktoś pisze do dr Anny Kowal, to skrót rozwinąłby do słowa doktor, a co za tym idzie – że kropki stawiać nie powinien. Na razie jednak martwimy się przedwcześnie: doktorka i magisterka muszą najpierw zadomowić się w oficjalnej polszczyźnie. Wyrazów potocznych raczej nie skracamy, a techniki skracania wyrazów wspólnoodmianowych w języku potocznym są inne niż w języku oficjalnym, por. prof. i psor.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski