skrót od kontroli państwowej

Szanowni Państwo,
która forma pisowni skrótu jest właściwa: główny specjalista kp. (skrót od słów kontroli państwowej)czy główny specjalista k.p., a może jeszcze inaczej? Bardzo dziękuję za odpowiedź.
Z poważaniem
Ewa Skassa
Jeżeli zwyczaj przyjęty w środowisku użytkowników tego skrótu nie jest utrwalony, to pierwszeństwo lepiej dać formie kp., czyli z jedną kropką. Dwie kropki stawia się obligatoryjnie, gdy drugi wyraz pełnej nazwy (lub jeden z następnych) zaczyna się samogłoską, por. ww. 'wyżej wymieniony, ale p.o. 'pełniący obowiązki'.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski