skrót od międzynarodowy, waluta Luksemburga

Skrót od międzynarodowy – czy można zapisać m-nar. (m.nar.)? Powiemy waluta Luksemburga czy Luksemburgu?
Nie ma ustalonego lub przyjętego skrótu od przymiotnika międzynarodowy. Najprostszym skrótem byłoby międzynar., ale rozumiem, że chodzi o skrócenie wydatniejsze. Z przedstawionych skrótów za lepszy uznaję pierwszy, ponieważ nawiązuje do form typu z-ca (zastępca), W-wa (Warszawa), toteż powinien być zrozumiały dla większości czytających. Jednak w tekstach starannych, zwłaszcza publikowanych, odradzam stosowanie niestandardowych skrótów.
Należy powiedzieć: waluta Luksemburga.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski