skrót pełnej nazwy

Używam w tekście nazwy urzędu, np. Departament Nauki i Informatyzacji. Potem jeszcze kilkakrotnie będę jej potrzebowała. Czy mogę użyć samego słowa departament pisanego dużą literą jako reprezentującego całą nazę, np. „Sprawa dot. Departamentu Nauki i Informatyzacji […]. Wszystkie dane pochodzące z Departamentu były nieprawdziwe”. Czy ta duża litera jest tu poprawna? Taki zwyczaj jest chyba popularny w pisamch prawnych. Czy w innego rodzaju tekstach można go stosować?
Tak, może Pani skracać pełną nazwę do jej członu głównego i pisać ten ostatni wielką literą. Zob. par. [93] w Wielkim słowniku ortograficznym PWN, dostępnym na naszych stronach WWW.
Mirosław Bańko, PWN