skrótowiec a pełna nazwa

Witam,
jest program Rodzina na swoim, Rodzina dla młodych w skrócie RnS, RdM; skoro w skrócie jest duże S i M, to program powinien się nazywać Rodzina na Swoim, Rodzina dla Młodych? Czy mam rację, czy tylko skrót przyjmuje ostatnią dużą literę?
Pozdrawiam, życząc dobrego nowego roku
Grażyna K.
Zdarza się, że skrótowiec pisany jest wielkimi literami, mimo że pełna nazwa nie ma wielkiej litery na początku każdego członu. Dotyczy to np. tytułów słowników i innych publikacji, por. WSOWielki słownik ortograficzny (często przywoływany na naszych łamach) lub USJPUniwersalny słownik języka polskiego. Bywa i tak, że pełna nazwa publikacji nie ma wielkiej litery nawet na początku pierwszego wyrazu, ponieważ nie jest nazwą własną, a skrót (ściślej: skrótowiec) pisany jest wielkimi literami, por. SWsłownik warszawski (tak nazywany, bo wydany w Warszawie w latach 1900–1927).
Jeśli chodzi o powitalne Witam, to warto przeczytać wcześniejszą poradę z dzisiejszego dnia.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski