skróty dni tygodnia

Szanowni Państwo!
Chciałbym się dowiedzieć, jak poprawnie powinno się zapisywać skróty nazw dni tygodnia. Czy na przykład dopuszczalny jest dwojaki zapis soboty – sb, sob? A może – so? Czy kropka jest niezbędna po skrócie?
Pozdrawiam
Przemyslavus
Najczęściej spotykane skróty dni tygodnia to pon., wt., śr., czw., pt., sob. i niedz. Zapisujemy je z kropkami, gdyż nie zawierają ostatniej litery skracanego słowa.
Mirosław Bańko