skróty dni tygodnia

Szanowni Eksperci,
czy następujące oznaczenia dni w godzinach otwarcia są prawidłowe: Pn-Sob: 9.00-17.00, Nd: 9.00-14.00? Mnie się wydaje, że lepiej byłoby zastosować skróty: pon., sob., niedz., z drugiej strony wydaje mi się, że zapisy pn i nd są stosowane w kalendarzach. Proszę o opinię.
Dziękuję i pozdrawiam,
Joanna
Skróty pon. i niedz. są łatwiejsze do rozwiązania i bodaj bardziej znane oraz częściej używane. Skrótów pn. i nd. też można używać, ale jako nie zawierające ostatniej litery pełnej nazwy powinny być zakończone kropką. Nie ma też powodu, aby pisać je wielką literą.
Mirosław Bańko, PWN