skróty nazw przypadków

W Wielkim słowniku ortograficznym PWN (w artykułach hasłowych: Miłosna, sędzia, sieć) znalazłem następujące zapisy skrótów przypadków: CMs., DB., MD. Tego rodzaju zapisy występują także w Wielkim słowniku poprawnej polszczyzny PWN, np. DCMs., NMs. Dlaczego wyżej wymienione skróty nie zostały rozdzielone przecinkami, a kropka zamyka tylko ostatni z nich?
Przypuszczam, że chodziło o oszczędność miejsca. W drukowanych słownikach miejsce zawsze było na wagę złota.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski