skróty po imieniu i nazwisku

Witam,
mam pytanie dotyczące pisowni skrótów, a konkretnie skrótów nazw zakonów i zgromadzeń duchownych pisanych po imieniu i nazwisku. Są one pisane wersalikami, np. Jan Kowalski OCV. Między wielkimi literami nie stawiamy kropek, czy należy je postawić? Czy po imieniu i nazwisku stawiamy przecinek i potem skrót?
Pozdrawiam i bardzo proszę o szybką odpowiedź.
Justyna
Pomiędzy wielkimi literami skrótowców nie stawiamy w języku polskim kropek, nawet gdy dotyczy to skrótowców obcych. Skrócenie podanego typu nie musi być oddzielane przecinkiem, zwłaszcza gdy traktujemy je jako stały składnik nazwy osobowej (a więc podobnie jak tytuł naukowy). Przecinek sugerowałby, że jest to składnik wtrącony.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski