skróty ul. i os. w adresie

Szanowni Państwo!
Czy zapisując na kopercie skróty Ul., Os. z wielkiej litery, popełniamy błąd ortograficzny? Nie potrafię znaleźć odpowiedzi, a nurtuje mnie to pytanie. Może są dopuszczalne obie formy: z małej i z wielkiej litery?
Zainteresowana
Wzorniki listów przewidują w tym miejscu (a także w nagłówkach pism) małą literę. Można by argumentować, że duża jest dopuszczalna na początku wersu, ale taki argument jest słaby, a poza tym – po co zmieniać przyjęty zwyczaj? Z punktu widzenia skuteczności przekazu duże litery byłyby wręcz szkodliwe, przesłaniałyby istotniejszą treść. Nic dziwnego, że w adresach skrót ul. niekiedy w ogóle pomijamy.
W kontekście tego pytania warto przypomnieć, że także całe słowa ulica i osiedle piszemy małą literą, jeśli mają tylko funkcję kategoryzującą, tzn. nie wchodzą w skład nazwy. Odnośny przepis ortograficzny (w słownikach PWN oznaczony numerem 18.25.1) jest źródłem nieustających wątpliwości, bo nie zawsze łatwo ustalić, co jest nazwą własną, a co nie. Teoretycznie ulica może się nazywać np. Osiedle Młodych, a osiedle może mieć nazwę Ulica Sezamkowa. W takich wypadkach na kopercie należałoby pisać ul. Osiedle Młodych i os. Ulica Sezamkowa. Ciekawe, czy gdzieś w Polsce już są takie ulice i osiedla.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski