skrzyście

Czy istnieje słowo skrzyście pochodzące od skrzyć się, np. skrzyście zielona trawa.
Współczesne słowniki takiego wyrazu nie notują, ale słownik warszawski ma przymiotnik skrzysty i pochodny przysłówek skrzysto. Jeśli się dziś taką formę przywraca, to można sobie pozwolić na odrobinę swobody i mówić skrzyście. Na stronach WWW jest trochę przykładów.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski