słów kilkoro?

Czy można na jakiś temat napisać słów kilkoro, czy tylko słów kilka?
W Korpusie Języka Polskiego mamy trzy przykłady na takie połączenie wyrazowe, wszystkie z literatury pięknej, użyte w celach stylizatorskich. Prawdopodobnie jest to relikt dawnej polszczyzny (co można sprawdzić przez zajrzenie np. do „Słownika polszczyzny XVI wieku"). W tekście użytkowym, a nie literackim powie się oczywiście słów kilka bądź – częściej – kilka słów.
Mirosław Bańko