słowackie nazwy geograficzne w polskiej publikacji

Witam.
Pytanie dotyczy odmiany słowackich nazw geograficznych w polskiej książce. Mamy Železný potok (w oryg. odmianie: Železného potoka), czy do rdzenia dodamy polskie końcówki deklinacyjne Železn-y potok, Železn-ego potoku? Czy stosujemy zasady polskiej pisowni również do rzeczownika? W języku słowackim pisany małą literą, czy u nas winien być pisany dużą? Czy konieczne jest zastosowanie kolejności - potok Železny, czy można pozostać przy słowackiej – Železny potok.
Serdecznie dziękuję za odpowiedzi.
Agnieszka
W formach odmiany należy użyć końcówek polskich. W pisowni nazw własnych na ogół respektuje się zasady języka oryginału, o ile oczywiście nazwa występuje w formie oryginalnej. Piszemy np. Lidové noviny (czeski dziennik), a więc także Železny potok.
Oryginalny szyk wyrazów będzie lepszy niż spolszczony, bo wskazuje, że wyraz potok jest integralną częścią nazwy, przy odwrotnym szyku nie byłoby to oczywiste.
Jan Grzenia