słuchalność

Czy słowo słuchalność (w kontekście: badania słuchalności Radia Zachód; Radio dba o wysoką słuchalność) może być zaakceptowane w pracy naukowej? Myślę, że jest ono zdecydowanie nieładne, ale nie wiem, czym je zastąpić.
Pozdrowienia.
W słownikach, do których zajrzałem, nie ma słuchalności, ale jest oglądalność. Myślę, że i słuchalność słowniki wkrótce uwzględnią. W tekstach, głownie prasowych, słowo to spotyka się dość często. Nie bez znaczenia jest też argument, że nie nasuwa się żaden inny termin synonimiczny.
Mirosław Bańko