służebnik

Szanowni Państwo!
Jedna z zasad, czy tradycji AA brzmi: „Nasi przewodnicy są tylko zaufanymi sługami, oni nami nie rządzą”. Służebni nie występuje już w formie osobowej. Sługi źle się odmieniają w liczbie mnogiej. Służący to jednak nie to. Szukając dobrego określenia na jedną, bądź więcej osób pełniących służbę w AA, trafiłem na służebników. Co współczesna, poprawna polszczyzna sądzi o służebnikach?
Służebnik w znaczenkiu 'sługa' to słowo przestarzałe, jego użycie nada wypowiedzi charakter podniosły. Do tekstów o charakterze przykazań (a takie Pan zacytował) słowo to dobrze pasuje.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski