śluzówkowo dominująca

Chcę nazwać odmianę choroby pęcherzycy zwykłej. Co jest poprawne: śluzówkowo dominująca, śluzówkowo-dominująca czy śluzówkowodominująca? Uprzejmie proszę o prcyzyjną odpowiedź.
Z szacunkiem
Marian Dmochowski
Zupełnie się nie znam na tej chorobie, a jej znajomość może być istotna, gdyż pisownia czasem zależy od znaczenia. W zasadzie przysłówki piszemy rozdzielnie z przymiotnikami i imiesłowami przymiotnikowymi, ale czasem jakieś często używane połączenie wyrazowe ulega leksykalizacji, tzn. zaczyna być postrzegane jako jeden wyraz i jest pisane łącznie, por. długo grający zespół, ale płyta długogrająca (przykład z WSO PWN). Wskazałbym więc na pierwszą formę wymienioną w pytaniu jako zgodną z regułami ortografii, dopuściłbym trzecią, gdyby się okazało, że funkcjonuje ona podobnie do płyty długogrającej, natomiast środkowy zapis, ten z łącznikiem, wydaje mi się zupełnie nieuzasadniony.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski