socjolekt, slang, żargon

Witam,
piszę pracę magisterską o slangu komputerowym, porównuję polski i rosyjski slang komputerowy. W związku z tym mam pytanie, czy potoczny język użytkowników komputera (np. komp, procek) w języku polskim określamy jako slang komputerowy, czy żargon, a może socjolekt? Ponadto byłabym bardzo wdzięczna, jeśli mogłabym liczyć na jakąś małą podpowiedź odnośnie materiałów dotyczących języka „komputerowców”.
Z góry dziękuję. Pozdrawiam
Socjolekt, slang i żargon są synonimami oznaczającymi środowiskową odmianę języka. Znaczeniem się nie różnią, należy jednak pamiętać, że slang i żargon to wyrazy o lekkim nacechowaniu negatywnym, co ogranicza ich użyteczność w tekstach naukowych. Najlepiej wybrać neutralny termin socjolekt (może też przydać się profesjolekt). Najnowszą chyba publikację na ten temat znajdzie Pani w książce Język polski XXI wieku: analizy, oceny, perspektywy (pod red. G. Szpili, Kraków 2007). Proszę też skonsultować się z opiekunem pracy magisterskiej.
Jan Grzenia