solidoid

Witam!
Nurtuje mnie słowo solidolid zawarte w słownikach ortograficznych PWN-u (i nie tylko); w Leksykonie naukowo-technicznym PWN-u (we wszystkich wydaniach tegoż) piszą o nim solidoid…, więc teraz sam nie wiem, gdzie jest błędna pisownia? – solidolid czy solidoid?
Dziękuję za rozwianie moich wątpliwości c[:-D
Ten wyraz fachowy powinien być – tak zakładam – internacjonalizmem, a więc funkcjonować w takiej samej lub podobnej formie w wielu językach. W angielskojęzycznych publikacjach internetowych odnalazłem solidoid, występujący właśnie w tekstach naukowo-technicznych (napotkałem wprawdzie też na solidolid, ale z różnych powodów trzeba ten zapis zignorować).
A poza tym w sprawach fachowych lepiej polegać na słowniku specjalistycznym. Wniosek: powinno być solidoid.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski