solista

W jednym tekstów przeczytałem, że Beata Kozidrak jest solistką zespołu Bajm. Czy solista może być członkiem zespołu? Dotąd wydawało mi się, że solista to jedna osoba, ewentualnie piosenkarz/piosenkarka, który/a występuje w grupie sygnowanej swoim nazwiskiem (jak np. Kasia Kowalska, Michał Bajor).
Solista wykonuje partie solowe. Może to robić sam albo jako członek zespołu, por. „Harald Kreutzberg (1902–1968), solista baletu opery berlińskiej, nazywany tancerzem wyrazistym” (B. Janowska, B. Seredyńska, Podręcznik tanecznej techniki wolnej , za NKJP).
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski