specjalista DTP

Dzień dobry,
mam pytanie dotyczące tworzenia nazw zawodów przez dodanie przyrostka do skrótu. Chodzi mi konkretnie o przypadek: DTP-ista czy DTP-owiec? Czy któraś z tych form jest bardziej poprawna? Być może obydwie są błędne i powinno być DTP-er albo jakoś inaczej? Co na ten temat mówią zasady? Dodam jeszcze, że pełne rozwinięcie skrótu DTP to Desktop Publishing (przygotowywanie publikacji do druku). Chciałbym wreszcie wiedzieć jak poprawnie nazywać swoje stanowisko. :)
Pozdrawiam!
Najlepiej specjalista DTP, specjalista w zakresie DTP lub podobnie. Formacje typu DTP-ista, DTP-owiec czy DTP-er mogą być niezrozumiałe, można ich używać tylko środowiskowo, wśród ludzi, którzy wiedzą o kogo chodzi. Ich budowa nie budzi zastrzeżeń, problemem jest małe rozpowszechnienie.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski