spojrzeć po sobie

Czy zwrot spojrzeć po sobie jest poprawny? Czy właściwszy będzie spojrzeć na siebie?
W Innym słowniku języka polskiego PWN znalazłem definicję:
Jeśli spojrzeliśmy po jakichś osobach lub rzeczach, to popatrzyliśmy na nie kolejno. Spojrzała czule po obecnych… Spojrzała po kątach, żal ścisnął ją za gardło… Mężczyźni spojrzeli po sobie, młodszy się roześmiał.

Wydaje mi się, że definicja ta jest w zasadzie trafna, dotyczy sytuacji, w których ktoś powiódł po kimś lub po czymś wzrokiem. Wątpliwość budzi tylko ostatni przykład: mężczyźni, o których tam mowa, najprawdopodobniej spojrzeli na siebie równoczesnie, a nie jeden po drugim. Można by więc powiedzieć też, że spojrzeli na siebie. Gdy jednak ktoś spojrzał na siebie w lustrze, to nie powiemy, że spojrzał po sobie.
Mirosław Bańko, PWN