spoleczeństwo informacyjne

Szanowni Państwo,
pstatnio przeczytałem w wywiadzie, jak pewien profesor użył określenia społeczeństwo informatyczne – czy istnieje takie pojęcie? Do tej pory spotkałem się tylko ze społeczeństwem informacyjnym. Przeszukiwanie Internetu doprowadziło mnie do podobnych definicji tych dwóch terminów, przy czym za społeczeństwem informacyjnym przemawiały bardziej wiarygodne źródła. Proszę o rozwianie moich wątpliwości.
Z poważaniem,
Kamil
Jestem takiego samego zdania jak Pan. W uzasadnieniu można by powiedzieć, że w tej nazwie chodzi o obieg informacji we współczesnym społeczeństwie i ich znaczenie dla współczesnego świata, a nie o rolę informatyki. W języku angielskim, z którego termin ten został najprawdopodobniej zapożyczony do polszczyzny, mamy zresztą information society, a nie computer science society.
Mirosław Bańko, PWN