sposób… realizowany?

Czy poprawne jest zdanie:
„Procedura w kilku miejscach ujednolica sposób postępowania Księgowych, do tej pory realizowany różnie przez różne osoby"?
Dziekuję,
Antonina Zalewska
Sformułowanie „sposób postępowania (…) realizowany” nie jest najszczęśliwsze. Poza tym, czy liczba miejsc, w których się coś ujednolica, jest istotna? Precyzja działa w istocie na niekorzyść Państwa, bo sugeruje, że być może zostały jeszcze jakieś miejsca nie ujednolicone. A proszę zauważyć, że choćby istniała rozbieżność tylko w jednym miejscu, procedura nie będzie jednolita. Dlatego proponujemy napisać to prościej:
- „Procedura ujednolica sposób postępowania Księgowych, do tej pory różny u różnych osób”
albo nawet:
- „Procedura ujednolica sposób postępowania, do tej pory różny u różnych Księgowych”.
Nawiasem mówiąc, czy jest powód, by słowo księgowych pisać wielką literą?
Mirosław Bańko