sprawiać ryby

Czy prawidłowe jest nazwanie np. obierania ryby sprawianiem jej? Dziękuję za odpowiedź.
Sprawiać w znaczeniu 'przygotowywać' jest już przestarzałe. Zachowało się jeszcze w takich kontekstach, jak sprawiać ryby, zwierzynę, drób, co potwierdzają współczesne słowniki. Por. także fragment reklamy kulinarnej: „sprawione ryby skropić sokiem z cytryny, oprószyć przyprawami”.
Mirosław Bańko, PWN