stanin czy stanina?

Dzień dobry!
Jak brzmi w dopełniaczu forma rzeczownika: staniny? (Niezbędna przy określaniu wyników sprawdzianów zewnętrznych organizowanych przez OKE).
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Damian P.
Nie udało mi się znaleźć tego słowa w słownikach, a przykłady użycia, dostępne w internecie, wskazują, że występuje ono w dwóch postaciach, jako (ten) stanin (forma używana m.in. w polskiej Wikipedii) i (ta) stanina. Nazwa pochodzi – jak informuje Wikipedia – od angielskiego standard nine, skąd bliżej do formy męskiej niż żeńskiej, ale ten argument nie jest rozstrzygający, gdyż rzeczowniki adaptowane z języków obcych mogą przybierać w polszczyźnie różne rodzaje, czasem zgodne z ich brzmieniem, a czasem ze znaczeniem. Może popularność Wikipedii wpłynie na utrwalenie się formy męskiej, można ją zresztą znaleźć na stronach niektórych Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski