staro-cerkiewno-słowiański

Dlaczego staro-cerkiewno-słowiański albo cerkiewnosłowiański? Takie zapisy notuje m.in. Wielki słownik ortograficzny PWN.
Złożenia o trzech członach lub większej ich liczbie piszemy z łącznikiem między każdą parą członów. W złożeniach dwuczłonowych bierzemy pod uwagę stosunek członów: jeśli jest współrzędny, używamy łącznika (np. biało-czerwony), jeśli niewspółrzędny – piszemy łącznie (np. jasnoczerwony). W wyrazie cerkiewnosłowiański człony są niewspółrzędne, pierwszy jest określeniem drugiego, stąd taka, a nie inna pisownia.
Mirosław Bańko, PWN