starosta, ale jaki?

Szanowni Państwo,
proszę o wyjaśnienie sprzeczności, z którą coraz częściej mam do czynienia w trakcie pracy w urzędzie. Jaka jest poprawna forma przy pisaniu listu do osoby zajmującej stanowisko np. w starostwie: Pan Jerzy Kułak, Starosta Radzyński czy Pan Jerzy Kułak, Starosta radzyński?
Z poważaniem,
Jolanta Wiśniewska
Adresując list do osoby pełniącej jakąś funkcję zawodową, należy podać pełną nazwę tej funkcji. W analizowanym przykładzie: Starosta Powiatu Radzyńskiego. Forma Starosta Radzyński jest skrótem pełnej nazwy. Jeśliby użyć tego skrótu, to przymiotnik Radzyński należy zapisać wielką literą. Przymiotnik ten bowiem nie oznacza cechy starosty (tak jak przymiotnik warszawski w połączeniu typu warszawski taksówkarz), lecz jest przekształceniem pełnej nazwy, zapisywanej wielkimi literami.
Małgorzata Marcjanik, prof., Uniwersytet Warszawski