stety, stety…

Szanowni Państwo,
czy istnieje wyraz stety? Często słyszę: „Niestety albo stety”. Czy to jest poprawne?
Jest żartobliwe. Upowszechniło się w tym zwrocie i w zasadzie mogłoby być notowane w słownikach jako związek frazeologiczny. Nie ma jednak jednej, kanonicznej postaci, oprócz przytoczonego w pytaniu „Niestety. Albo stety” można bowiem spotkać też inne użycia, por. w Narodowym Korpusie Języka Polskiego: „Niestety czy stety (…)”, „Niestety, a raczej stety…”, „Niestety, a może stety…”, „Stety czy niestety…”. Błahe na pozór stety okazuje się więc wyzwaniem dla leksykografa, który musi opisać znaczną wariantywność zwrotów zawierających to słowo. Alternatywą może być próba zdefiniowania samego stety, na przykład tak: „słowo zestawiane żartobliwie ze słowem niestety na znak, że mówiący się waha, czy ocenić daną sytuację jako negatywną, czy pozytywną”.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski