stoisko

Szanowni Państwo,
chciałam się dowiedzieć, która forma jest najbardziej poprawna: autor będzie podpisywał swoje książki przy stoisku, na stoisku czy w stoisku wydawnictwa X? Spotkałam się ze wszystkimi tymi wariantami.
Dziękuję.
Wszystkie trzy warianty są poprawne, ale na stoisku występuje częściej niż w stoisku, a przy stoisku ma inne znaczenie: ktoś, kto podpisuje książki przy stoisku PWN, robi to obok stoiska. Jeśli zaś podpisuje książki na terenie stoiska, to albo robi to na stoisku (ta konstrukcja jest częstsza i nasuwa wyobrażenie stoiska jako przestrzeni otwartej), albo w stoisku (ta konstrukcja jest rzadsza i nasuwa wyobrażenie stoiska jako przestrzeni zamkniętej, czegoś w rodzaju pudełka). Wprawdzie słowniki poprawnej polszczyzny przedkładają konstrukcję w stoisku nad konstrukcję na stoisku, ale nie pierwszy to przykład, jak ich zalecenia poprawnościowe rozmijają się ze zwyczajem językowym Polaków.
Mirosław Bańko