stoliczanin

Moje pytanie jest następujące: jak prawidłowo odmienić słowo stolica? Mam powiedzieć o sobie, że jestem stoliczaninem, stolicczaninem, stoliczczaninem, a może jeszcze inaczej? Od razu zastrzegę, że odpowiedź warszawiak bądź warszawianin mnie nie zadowoli. Jeżeli znają Państwo rozwiązanie na trapiące mnie już wiele miesięcy pytanie, to będę wdzięczny za odpowiedź, za którą z góry dziękuję.
Chodzi o utworzenie wyrazu oznaczającego mieszkańca stolicy, bo odmiana nie sprawia chyba problemu. Powinniśmy do tematu fleksyjnego podstawowego wyrazu (stolic-) dodać przyrostek -anin, który wymusza wymianę głoski [c] na [cz]. Według tego samego wzorca tworzymy np. wyrazy gliwiczanin, polaniczanin (od Gliwice, Polanica). W rezultacie otrzymamy formę stoliczanin.
Wyrazu tego nie notuje chyba żaden słownik, ale kilkanaście przykładów użycia odnalazłem w tekstach internetowych, co oznacza, że bywa potrzebny.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski