strona zwrotna

Witam serdecznie!
Proszę o odpowiedź na pytanie: czy czasowniki zakochałem się i obejrzeć się to czasowniki w stronie zwrotnej?
Dziękuję za odpowiedź.
W ścisłym sensie nie, gdyż zakochałem się nie znaczy 'zakochałem siebie', a obejrzeć się nie znaczy 'obejrzeć siebie'. Czasem jednak stroną zwrotną nazywa się ogół czasowników używanych ze słowem się, bez względu na jego funkcję, i wówczas przytoczone czasowniki reprezentują stronę zwrotną.
Mirosław Bańko, PWN